Nazad na vesti
Vesti

PIONIRKE KŽK PARTIZAN ŠAMPIONKE SRBIJE – NOVA ZLATNA GENERACIJA PIŠE ISTORIJU!

PIONIRKE KŽK PARTIZAN ŠAMPIONKE SRBIJE – NOVA ZLATNA GENERACIJA PIŠE ISTORIJU!

PIONIRKE KŽK PARTIZAN ŠAMPIONKE SRBIJE – NOVA ZLATNA GENERACIJA PIŠE ISTORIJU!

Pionirke KŽK Partizan 1953 šampionke su Srbije! Crno-bele pionirke osvojile su titulu prvaka države nakon spektakularnog i neizvesnog finala u kojem su savladale ekipu Akademije Korać rezultatom 75:72 i na šampionski način završile sezonu iz snova.

U finalu punom borbe, emocija i preokreta, mlade košarkašice Partizana pokazale su karakter, kvalitet i pobednički mentalitet koji ih je krasio tokom cele godine. Ekipa trenera Nikole Dmitrovića i Marka Popadića još jednom je demonstrirala ogromnu energiju, zajedništvo i talenat, potvrdivši da je reč o jednoj od najdominantnijih generacija u srpskoj ženskoj košarci.

Titulu MVP igračice finalnog turnira ponela je sjajna Lea Dolovac, dok je kapiten Nina Bodrožić tokom čitavog prvenstva bila lider ekipe i jedan od ključnih stubova šampionskog tima.

Osvajanjem državnog prvenstva pionirke Partizana kompletirale su neverovatnu sezonu u kojoj su osvojile sva takmičenja i turnire na kojima su učestvovale:

  • šampionke regionalne WABA U15 lige
  • šampionke Srbije (PŽLS)
  • šampionke Beogradskog kupa
  • šampionke Osmomartovskog turnira
  • šampionke međunarodnog turnira „Vanja Voinova“ u Bugarskoj

Rezultati koje je ova generacija ostvarila predstavljaju jedan od najvećih uspeha mlađih kategorija u istoriji kluba i potvrdu da KŽK Partizan ponovo stvara šampionsku budućnost.

Stabilizacijom kluba i uspostavljanjem jasnog sistema rada, na čelu sa predsednikom Stevicom Kujundžićem, direktorom Srbobranom Filipovićem i sportskom direktorkom Bojanom Janković, crno-beli klub je postavio temelje razvoja zasnovanog na radu sa mladim igračicama i stvaranju budućih seniorki Partizana.

Predsednik kluba Stevica Kujundžić nakon velikog uspeha nije krio emocije:

„Ponosan sam na ovu decu, njihov trud, rad, energiju, karakter i timski duh koji su pokazivale tokom cele sezone. Velike zasluge pripadaju trenerima koji svakodnevno rade sa njima i grade prave sportske i ljudske vrednosti. Uprava kluba ulaže ogromnu energiju kako bismo našim devojčicama obezbedili najbolje moguće uslove za razvoj. Naše košarkašice ne plaćaju članarinu, klub obezbeđuje kompletnu opremu, finansira putovanja i od ove sezone posedujemo i klupski autobus. Naš cilj je da Partizan gradi svoje igračice, koje će jednog dana biti oslonac seniorskog tima. Ova generacija je dokaz da se rad, sistem i ulaganje u najmlađe uvek isplate.“

Pionirke KŽK Partizan ovom sezonom ispisale su istoriju i najavile svetlu budućnost crno-bele ženske košarke.

KŽK PARTIZAN- JEDNA DUŠA, JEDAN TIM!